Etm.cz - elektrotechnika on-line

Neděle
24. 01. 2021
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů OnRobot: Automatizace podpoří trendy diverzifikace výroby v období po pandemii COVID

OnRobot: Automatizace podpoří trendy diverzifikace výroby v období po pandemii COVID

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Pátek, 11. prosinec 2020

10 Růst prodeje robotů v ČR dle výrobních aplikací 2Praha, 10. prosince 2020 - Společnost OnRobot, vedoucí dodavatel ucelené řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, očekává v roce 2021 rychlejší přijetí automatizačních technologií v důsledku letošních změn způsobených pandemií COVID-19. Nejnovější zpráva World Robotics Report publikovaná asociací IFR (International Federation of Robotics) předpovídá na příští rok v České republice vyšší poptávku po rozšiřujícím se portfoliu kolaborativních aplikací, zejména v oblasti pick&place, balení a paletizace, zpracování materiálu a montáže.

„Krize COVID-19 ukázala, že strategie spoléhání se na jeden zdroj jsou příliš riskantní," řekl Enrico Krog Iversen, CEO společnosti OnRobot. „Výrobní průmysl bude v roce 2021 diverzifikovat rizika výpadků dodavatelského řetězce rozdělením výrobních kapacit na různá místa, z čehož budou těžit i země střední Evropy.

Aby tyto země zůstaly vysoce konkurenceschopné, nelze diverzifikaci provést bez automatizačních technologií.“

Automatizace může rovněž sloužit jako efektivní a účinná prevence infekčních chorob. Automatizovaná výroba pomáhá vyhýbat se přímému fyzickému kontaktu a shlukování lidí, čímž podstatně snižuje riziko infekce a umožňuje nepřerušovanou výrobu i v době pandemie. To osloví společnosti z nových průmyslových odvětví, které potřebují nová kolaborativní řešení pro vývoj nových nebo vylepšených robotických aplikací – například ve zdravotnictví či v potravinářském a nápojovém průmyslu.  

Podle publikované zprávy IFR patří Česká republika mezi 15 největších robotických trhů na světě. Asociace IFR uvedla, že v roce 2019 patřily v ČR mezi segmenty s nejrychleji rostoucím počtem instalovaných robotických zařízení tyto:

Kontrola kvality, testování - 10% roční růst instalací robotů v roce 2019
Manipulační operace pro paletizaci - 15% růst
Manipulační operace pro balení a přemisťování -  36% růst
Manipulační operace pro zpracování materiálu - 47% růst
Montáž - 14% růst
Nárůst počtu instalovaných robotů byl vloni nejvyšší v odvětví výroby automobilových dílů, motorových vozidel, a v kovodělném a strojírenském průmyslu.

„Mnoho národních vlád považuje krizi za příležitost k modernizaci. Nabízejí podporu digitalizace domácí výroby k dosažení co nejlepšího restartu svých ekonomik,“ řekl Vikram Kumar, generální ředitel pro EMEA ve společnosti OnRobot. „Přestože Česká republika dosáhla

v oblasti automatizace velkého pokroku, v penetraci instalovaných robotů stále zaostává za zeměmi jako Jižní Korea nebo Německo. V roce 2021 budou české výrobní společnosti mít velkou příležitost čelit výrobním výzvám prostřednictvím široce dostupných automatizačních technologií – a my jsme připraveni jim pomoci. “

O společnosti OnRobot
Produktové portfolio OnRobot představuje široký sortiment nástrojů pro kolaborativní aplikace, včetně elektrických uchopovačů, senzorů, vakuového uchopovače, oceňovaným uchopovačem Gecko a měničů nástrojů. Tato nová kombinace nabídky firmy OnRobot umožňuje rychlejší a jednodušší automatizaci aplikací jako je balení, kontrola kvality, manipulace, obsluha strojů, montáž a svařování. Vedle své centrály v dánské Odense má společnosti také pobočky v Dallasu, Soestu (v Německu), Barceloně, Varšavě, Šanghaji, Tokiu, Soulu, Singapuru a Budapešti. V České republice jsou produkty OnRobot dodávány partnerskými společnostmi AMTECH, DREAMland, EPO MACHINERY, EXACTEC, Petr Kovanda a Rob4Job s.r.o. Pro více informací navštivte: http://www.onrobot.com.

Pro více informací prosím kontaktujte:

PR kontakt:                                     Firemní kontakt:     
Jana Cenefelsová                        Josefine Toftdal
Myr Communication                        Sales & Marketing Consultant
+420-731 455 066                          OnRobot
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript                                    +45 53 53 57 37
                                                            Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 

Přehled nových článků

topdluhopisy.cz
AMPER 2021
tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
lightway.cz

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky