banner zse

Etm.cz - elektrotechnika on-line

Pátek
29. 05. 2020
rss_logo facebook_logo youtube_logo
Domů

Design sloupů vysokého napětí, uchytí se futuristické návrhy v praxi?

Tisk Email
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 
Úterý, 23. listopad 2010
dezeen_1_titlJistě budete všichni souhlasit, že elektrické sloupy či stožáry energetické soustavy jsou nevzhledné stavby. Na Islandu se s tímto rozhodli bojovat, architekt Dietmar Koering navrhnul nové stožáry v podobě lidských kolosů. Stožáry mají být vysoké 17 až 32 metrů v závislosti na místě jejich umístění, podle zeměpisné šířky a délky, kde se sloup nalézá. Podle toho pak vzniká designově jedinečný kousek.
Sloupy mají být vyráběny sériově pomocí frézovacích strojů. Navrženy jsou ekologicky a má je pokrývat samočistící vrstva. Pro maximální pevnost a stabilitu je konstrukce založena na myšlence stativu, který bude podporovat celkovou tuhost tvaru. 3D návrhy jsou optimálně vhodně přizpůsobeny změně rázu krajiny.
Stožáry budou vyráběny ze speciálního materiálu, vláken aramidu zalitých do ekopryskiřice a reaktoplastů, díky čemu budou sloupy chráněny proti UV záření a povětrnostním vlivům.
Věže budou prefabrikované a montované na místě na betonovém základu, který bude podporovat myšlenku přírodního materiálu.

dezeen_1_1

dezeen_1_2

Zdroj: www.dezeen.com

 

 
tepla podlaha deti online seminar
mepax 300x300
brady 300x300

EKOLAMP

cez banner 300x300
banner_eltech

zbrojovka

Buďte stále v obraze:

Chci odebírat novinky